Standing Committees

 

2019 Standing Committees

Audit Committee Rich Spina, Chair
  Dorothy Fager
  William Prescott
  Larry Watkins
By-Laws & Legislative – Policies and Procedures Bill Minsker, Chair
  Paul Herr
 Chuck Wagon Lodge & Grounds Joe Smith, Chair
  Ken Gamble
  Richard Wert
  Tom Froebel
  Nelson Neff
  Paul Johnson
  Larry Wiest
  Rick Singley
  Michael Kreiser
Chuck Wagon Truck Ron Smith, Chair
  Jeff Beard
Chuck Wagon News Editor Michael Kissinger
Club Administrator William Pauza
Club Computers Ryan Moskalczak, Co-Chair
Pat Buckley, Co-Chair
Education Committee Jack & Linda Legath, Chairs
Mary & Nelson Neff, Co-Chairs
  Bonnie Hoeger
  Fred Hoeger
  Rich Amspacher
  Charlie & Elisabeth Sando
  Kathy Mader
  Ron Smith
  Nathan & Summer Olweiler
Finance Committee Paul Johnson, Chair
  Larry Rosenberg
  Melissa Hiler
  Marianna Kopp
  George Wagner
  Russell Flick, Jr.
  Ken Gamble
  John Kershner
  John Foltz
Hershey Region Fall Meet 
Representatives to Hershey Entertainment & Resorts
Jay Robertson, Chair
  Marianna Kopp
  George Wagner
  Russ Flick, Jr.
  Ken Gamble
  Robert MacAdam
Hershey Region Past Presidents Representative George Wagner
Hershey Region Chaplain Bill Prescott, Chair
  Marianna Kopp
Hershey Region Historian Nelson Neff
Hershey Region Merchandise Harry Sherwood
  Peg Sherwood
  Deb Sherwood
Hershey Region Webmaster Bonnie Shepp
Hospitality Committee Sharon Bikle, Chair
  Mary Neff
  Hope Bikle
Long Range Planning Committee Paul Johnson, Chair
  George Wagner
  Marianna Kopp
  Russ Flick, Jr.
  Ken Gamble
  Steve Horanic
  Jim Rodgers
Membership Committee Lois Rubenstein, Chair
  Tim Emerich
  Connie Wert
  Pat Buckley
  Paul Supan
Nominating Committee Kurt Froebel, Chair
  Jay Kopp
  Scott Kopp
Parliamentarian Scott Kopp
Sunshine Committee Dianne Robinson, Chair
  Phyllis Hiestand
  Joanne Sells
  Mary Kerschner
Teller Committee Fran Peck, Chair
  Leonard Leitzell, Sr.
  Mary Ellen Leitzell
  George Welsh
  Lorie Leitzell
  Jill Welsh